Skuteczne oszczędzanie - warto się uczyć

Uważasz, że w Twoim przypadku nie ma żadnych możwliości aby zacząć odkładać pieniądze?

W takim razie w tej dziedzinie powinieneś się jeszcze wiele nauczyć.

Nauka tego zagadnienia może być czymś przyjemnym, ponieważ jej efekty mogą przyjść bardzo szybko i zmienić Twoje życie nie do poznania.

Dlaczego nierzadko naukę traktujemy jako zło konieczne? Przecież to ona często wpływa na to w jakiej systuacji aktualnie jesteśmy. Brak wiedzy z dziedziny z jakiej korzystamy lub w której się "obracamy" może mieć katastrofalne skutki. Nie inaczej jest jeśli chodzi o finanse. Jeśli borykamy się z problemami finansowymi, to w większości przypadków doprowadziła do nich nasza niewiedza. W jaki sposób chcemy mieć oszczędności skoro nie wiemy ja je zbudować i w jakim sposób nimi zarządzać.

Wyobraź sobie sytuację w której ktoś chce sam wybudować dom (sam projektować, murować itp) kompletnie się na tym nie znając. Pomijając wizualny efekt końcowy prawdopodobnie udałoby mu się to w końcu. Zastanów się jednak czy chciałbyś w takim domu mieszkać? Bowiem stabilność fundamentów takiego domu oraz wytrzymałość jego ściań, stropów i dachu z pewnością pozostawia wiele do życzenia - czyli jest bardzo niepewna. Efekt? Dom w każdej chwili może się zawalić. Dokładnie to samo może się stać z Twoimi finansami. Jeśli nie będziesz mieć solidnej wiedzy (fundamentów) prawdopodobnie również one zawalą się prędzej czy później - chcesz mieć zabezpieczenie w postaci tak zbudowanych finansów? Ty jednak do tego nie dopuścisz, bo już teraz dobrze wiesz i czujesz, że umiejętność budowania oszczędności i zarządzania nimi to klucz do sukcesu - jeśli to rozumiesz to najważniejszy fundament masz już solidnie przygotowany. Całą resztę wybudujesz już bez trudu.

Musisz się temu całkowicie poświęcić

Jeśli chcesz osiągnąc jakikolwiek cel musisz się mu całkowicie poświęcić. Nie inaczej jest w przypadku finansów. Jeśli chcesz osiągnąć niezależność finansową musisz robić wszystko co tylko może Ci w tym pomóc. Nie osiągniesz niezależność finansowej jeśli nie będziesz inwestować. Nie będziesz miał czego inwestować jeśli nie zaczniesz oszczędzać. Nie zaczniesz oszczędzać jeśli nie nauczysz się jak to robić bez obniżania aktualnego standardu Twoje życia - obniżając standard szybko się zniechęcisz.

I na koniec... Niczego się nie nauczysz jeśli nie podejmiesz decyzji, że tego naprawdę chcesz.

Od czego możesz zacząć?

  • zaopatrz się w specjalistyczne książki na temat oszczędzania i zarządzania swoimi oszczędnościami - nie tylko takie, które przedstawiają sposoby oszczędzania, ale także takie, które zbudują Twoją motywację do działania oraz zmienią Twój sposób myślenia.
  • rozmawiaj z ludźmi, którzy potrafią już oszczędzać. Warto poznać ich sposoby aby wypracować najlepszy dla siebie. Skorzystaj z Internetu - znajdziesz całą masę forów internetowych i blogów z tej tematyki.
  • zapisz się na szkolenia. To najlepszy, najszybsz i najskuteczniejszy sposób aby osiągnąć zadowalające efekty. Czasem na szkoleniach takich dowiesz się również jak pomnażać swoje osczędności. Podstawowe szkolenia są z reguły darmowe więc tak na prawdę nic nie ryzykujesz, a w większości przypadków tylko możesz zyskać. Co teraz możesz zrobić? Zapisz się na naszą listę subskrybentów, a my poinformujemy Cię gdy takie szkolenie będzie znów organizowane.

To tyle na początek. Do dzieła!

Czy wiesz już czego potrzebujesz?

chcę wiedzieć jak i gdzie inwestować

Wiesz dobrze, że aby w przyszłości żyć w dostatku i cieszyć się niezależnością finansową już teraz musisz podjąć odpowiednie działania. Bez przemyślanego oszczędzania nie osiągniesz wyznaczonego celu. Inwestując z głową jakość Twojego życia nie pogorszy się, a pułapki czyhające na inwestorów nowicjuszy okażą się łatwe do ominięcia. Trzymając się wyznaczonego planu zbudujesz swoją stabilność finansową.

tracę pieniądze - potrzebuję pomocy

Jeśli inwestujesz już swoje pieniądze w fundusze inwestycyjne ale jedynym uzyskanym wynikiem jest ciągła strata, to już czas aby zatamować ten bezmyślny odpływ Twoich ciężko zarobionych pieniędzy. Nieważne czy powodem strat jest brak jakiejkolwiek pomocy ze strony Twojego agenta czy być może jego nietrafione rady - zawsze możesz obrócić trend i zacząć w końcu pomnażać swoje oszczędności nawet bez specjalistycznej wiedzy i to w czasach kryzysu.

inwestuję ale chcę osiągnąć lepszy wynik

Być może inwestujesz już od jakiegoś czasu oszczędności lub odkładasz pieniądze w III filarze. Jeśli twoje zyski są przeciętne czy nawet dobre możesz być pewny, że mogą być znacznie lepsze. W każdym momencie możesz poprawić swoje wyniki korzystając z rad specjalisty lub wybierając lepszy plan inwestycyjny. Niczego nie zmieniając prawdopodobnie nic nie stracisz być może trochę nawet zarobisz ale bądź pewny - Twoje pieniądze stać na znacznie więcej.
© 3K Inwestycje Finansowe & sakowww